CKC33C123MWGAC7210
Mfr.Part #
CKC33C123MWGAC7210
Description
KC-LINK 3640 12NF 650VDC C0G
Voltage - Rated :
650V
Capacitance :
0.012 µF
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
CKC33C
KEMET CKC33C123MWGAC7210
KC-LINK 0.012 μF 650V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C123MWGAC7210 Overview
This device's program size/dimension is 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
CKC33C123MWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)