CKC33C123KEGAC7800
Mfr.Part #
CKC33C123KEGAC7800
Description
KC-LINK 3640 12NF 1200VDC C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1200V (1.2kV)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing :
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Capacitance :
0.012 µF
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
KC-LINK
KEMET CKC33C123KEGAC7800
KC-LINK 0.012 μF 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C123KEGAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm).This coefficient equals C0G, NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CKC33C123KEGAC7800 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)