CKC21X912KDGAC7800
Mfr.Part #
CKC21X912KDGAC7800
Description
KC-LINK 2220 9.1NF 1000VDC C0G
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Capacitance :
9100 pF
Lead Spacing :
KEMET CKC21X912KDGAC7800
KC-LINK 9100 pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X912KDGAC7800 Overview
Ceramic capacitor is 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G, NP0.
CKC21X912KDGAC7800 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)