CKC21X823MWGAC7210
Mfr.Part #
CKC21X823MWGAC7210
Description
KC-LINK 2220 82NF 650VDC C0G
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Failure Rate :
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Lead Style :
Dielectric :
C0G (NP0)
Brand :
Length :
5.9 mm
Voltage - Rated :
650V
Class :
Class 1
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Termination :
Flexible (Soft)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Active
Type :
Commercial and Automotive Grade MLCCs
Product :
General Type MLCCs
Capacitance :
0.082 µF
Termination Style :
SMD/SMT
Lead Spacing :
Packaging :
Reel
Product Type :
Surface Mount, MLCC
Width :
5 mm
C0G, NP0
Subcategory :
Capacitors
KEMET CKC21X823MWGAC7210
KC-LINK 0.082 μF 650V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X823MWGAC7210 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G, NP0.
CKC21X823MWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)