CKC21X683FCGAC7800
Mfr.Part #
CKC21X683FCGAC7800
Description
KC-LINK 2220 68NF 500VDC C0G
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage - Rated :
500V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Tolerance :
±1%
Capacitance :
0.068 μF
CKC21X
KEMET CKC21X683FCGAC7800
KC-LINK 0.068 μF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X683FCGAC7800 Overview
This device's program size/dimension is 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
CKC21X683FCGAC7800 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)