CKC21X622KDGAC7800
Mfr.Part #
CKC21X622KDGAC7800
Description
KC-LINK 2220 6.2NF 1000VDC C0G
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Capacitance :
6200 pF
Failure Rate :
KEMET CKC21X622KDGAC7800
KC-LINK 6200 pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X622KDGAC7800 Overview
A program's size/dimension is 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) for this device.Its coefficient is C0G, NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CKC21X622KDGAC7800 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)