CKC21X563GWGAC7800
Mfr.Part #
CKC21X563GWGAC7800
Description
KC-LINK 2220 56NF 650VDC C0G
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Capacitance :
0.056 µF
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Height - Seated (Max) :
Voltage - Rated :
650V
Surface Mount, MLCC
KEMET CKC21X563GWGAC7800
KC-LINK 0.056 μF 650V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X563GWGAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm).This coefficient equals C0G, NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CKC21X563GWGAC7800 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)