CKC21X512GWGAC7210
Mfr.Part #
CKC21X512GWGAC7210
Description
KC-LINK 2220 5.1NF 650VDC C0G
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Length :
5.9 mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
5100 pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
650V
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Width :
5 mm
C0G (NP0)
KEMET CKC21X512GWGAC7210
KC-LINK 5100 pF 650V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X512GWGAC7210 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm).As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G, NP0.
CKC21X512GWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)