CKC21X472MDGAC7210
Mfr.Part #
CKC21X472MDGAC7210
Description
KC-LINK 2220 4.7NF 1000VDC C0G
Width :
5 mm
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Capacitance :
4700 pF
Failure Rate :
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Length :
5.9 mm
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET CKC21X472MDGAC7210
KC-LINK 4700 pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X472MDGAC7210 Overview
A program's size/dimension is 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) for this device.Its coefficient is C0G, NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CKC21X472MDGAC7210 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)