CKC21X472KWGACAUTO
Mfr.Part #
CKC21X472KWGACAUTO
Description
KC-LINK 2220 4.7NF 650VDC C0G
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
Length :
5.9 mm
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Capacitance :
4700 pF
Voltage - Rated :
650V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Width :
5 mm
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Qualification :
AEC-Q200
Capacitors
KEMET CKC21X472KWGACAUTO
KC-LINK 4700 pF 650V Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X472KWGACAUTO Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm).This coefficient equals C0G, NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CKC21X472KWGACAUTO Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)