CKC21X333JWGACAUTO
Mfr.Part #
CKC21X333JWGACAUTO
Description
KC-LINK 2220 33NF 650VDC C0G
Voltage - Rated :
650V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing :
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
C0G, NP0
Product :
General Type MLCCs
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Subcategory :
Capacitors
Product Type :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Type :
Commercial and Automotive Grade MLCCs
Width :
5 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Length :
5.9 mm
RoHS :
Details
Packaging :
Reel
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Brand :
Product Status :
Active
Class :
Class 1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Qualification :
AEC-Q200
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Termination :
Flexible (Soft)
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Ratings :
AEC-Q200
Dielectric :
C0G (NP0)
Capacitance :
0.033 µF
KEMET CKC21X333JWGACAUTO
KC-LINK 0.033 μF 650V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X333JWGACAUTO Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
CKC21X333JWGACAUTO Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)