CKC21X273KWGAC7800
Mfr.Part #
CKC21X273KWGAC7800
Description
KC-LINK 2220 27NF 650VDC C0G
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Capacitance :
0.027 µF
Failure Rate :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
650V
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Boardflex Sensitive
KEMET CKC21X273KWGAC7800
KC-LINK 0.027 μF 650V Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X273KWGAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm).This coefficient equals C0G, NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CKC21X273KWGAC7800 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)