CKC21X273FDGAC7210
Mfr.Part #
CKC21X273FDGAC7210
Description
KC-LINK 2220 27NF 1000VDC C0G
Applications :
Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) :
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Length :
5.9 mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Width :
5 mm
Capacitance :
0.027 µF
KEMET CKC21X273FDGAC7210
KC-LINK 0.027 μF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X273FDGAC7210 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm).This coefficient equals C0G, NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CKC21X273FDGAC7210 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)