CKC21X223FDGAC7210
Mfr.Part #
CKC21X223FDGAC7210
Description
KC-LINK 2220 22NF 1000VDC C0G
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Length :
5.9 mm
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Capacitance :
0.022 μF
Applications :
Boardflex Sensitive
Width :
5 mm
2220 (5750 Metric)
KEMET CKC21X223FDGAC7210
KC-LINK 0.022 μF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X223FDGAC7210 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G, NP0.
CKC21X223FDGAC7210 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)