CKC21X183FCGAC7800
Mfr.Part #
CKC21X183FCGAC7800
Description
KC-LINK 2220 18NF 500VDC C0G
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Capacitance :
0.018 µF
Failure Rate :
Thickness (Max) :
0.061" (1.55mm)
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Tape and Reel (TR)
KEMET CKC21X183FCGAC7800
KC-LINK 0.018 μF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X183FCGAC7800 Overview
A program's size/dimension is 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) for this device.Its coefficient is C0G, NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CKC21X183FCGAC7800 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)