CKC21X153MCGAC7800
Mfr.Part #
CKC21X153MCGAC7800
Description
KC-LINK 2220 15NF 500VDC C0G
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Capacitance :
0.015 µF
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Thickness (Max) :
0.061" (1.55mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500V
KC-LINK
KEMET CKC21X153MCGAC7800
KC-LINK 0.015 μF 500V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X153MCGAC7800 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
CKC21X153MCGAC7800 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)