CKC21X153KDGAC7800
Mfr.Part #
CKC21X153KDGAC7800
Description
KC-LINK 2220 15NF 1000VDC C0G
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.061" (1.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Lead Style :
Capacitance :
0.015 µF
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Applications :
Boardflex Sensitive
KEMET CKC21X153KDGAC7800
KC-LINK 0.015 μF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X153KDGAC7800 Overview
A 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G, NP0.
CKC21X153KDGAC7800 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)