CKC21X123MCGAC7800
Mfr.Part #
CKC21X123MCGAC7800
Description
KC-LINK 2220 12NF 500VDC C0G
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Size / Dimension :
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Ratings :
Capacitance :
0.012 µF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
C0G, NP0
KEMET CKC21X123MCGAC7800
KC-LINK 0.012 μF 500V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21X123MCGAC7800 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm).As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G, NP0.
CKC21X123MCGAC7800 Features
a size/dimension of 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)