CKC21C912GWGAC7210
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CKC21C912GWGAC7210
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
KC-LINK 2220 9.1NF 650VDC C0G
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
650V
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Height - Seated (Max) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Features :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
CKC21C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±2%
Series :
KC-LINK
Ratings :
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Product Status :
Active
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Capacitance :
9100 pF
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Lead Spacing :
KEMET CKC21C912GWGAC7210
KC-LINK 9100 pF 650V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C912GWGAC7210 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G, NP0.
CKC21C912GWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)