CKC21C822MWGAC7800
Mfr.Part #
CKC21C822MWGAC7800
Description
KC-LINK 2220 8.2NF 650VDC C0G
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
650V
Capacitance :
8200 pF
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
KEMET CKC21C822MWGAC7800
KC-LINK 8200 pF 650V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C822MWGAC7800 Overview
Ceramic capacitor is 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G, NP0.
CKC21C822MWGAC7800 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)