CKC21C683JCGAC7210
Mfr.Part #
CKC21C683JCGAC7210
Description
KC-LINK 2220 68NF 500VDC C0G
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Failure Rate :
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
0.068 μF
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Base Product Number :
CKC21C
KEMET CKC21C683JCGAC7210
KC-LINK 0.068 μF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C683JCGAC7210 Overview
Programs on this device are of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G, NP0 being the highest temperature coefficient.
CKC21C683JCGAC7210 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)