CKC21C682FCGAC7210
Mfr.Part #
CKC21C682FCGAC7210
Description
KC-LINK 2220 6.8NF 500VDC C0G
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
6800 pF
Ratings :
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Low ESL, High Voltage, High Temperature
KEMET CKC21C682FCGAC7210
KC-LINK 6800 pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C682FCGAC7210 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G, NP0.
CKC21C682FCGAC7210 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)