CKC21C622GWGAC7210
Mfr.Part #
CKC21C622GWGAC7210
Description
KC-LINK 2220 6.2NF 650VDC C0G
Capacitance :
6200 pF
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
650V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
2220 (5750 Metric)
KEMET CKC21C622GWGAC7210
KC-LINK 6200 pF 650V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C622GWGAC7210 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm).As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G, NP0.
CKC21C622GWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)