CKC21C622FDGAC7800
Mfr.Part #
CKC21C622FDGAC7800
Description
KC-LINK 2220 6.2NF 1000VDC C0G
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Capacitance :
6200 pF
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance :
±1%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Height - Seated (Max) :
KEMET CKC21C622FDGAC7800
KC-LINK 6200 pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C622FDGAC7800 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G, NP0.
CKC21C622FDGAC7800 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)