CKC21C563GWGAC7800
Mfr.Part #
CKC21C563GWGAC7800
Description
KC-LINK 2220 56NF 650VDC C0G
Capacitance :
0.056 µF
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
650V
Base Product Number :
CKC21C
KEMET CKC21C563GWGAC7800
KC-LINK 0.056 μF 650V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C563GWGAC7800 Overview
A 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G, NP0.
CKC21C563GWGAC7800 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)