CKC21C562MJGAC7800
Mfr.Part #
CKC21C562MJGAC7800
Description
KC-LINK 2220 5.6NF 1700VDC C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
5600 pF
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated :
1700V (1.7kV)
CKC21C
KEMET CKC21C562MJGAC7800
KC-LINK 5600 pF 1700V (1.7kV) Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C562MJGAC7800 Overview
This device's program size/dimension is 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
CKC21C562MJGAC7800 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)