CKC21C512MWGAC7800
Mfr.Part #
CKC21C512MWGAC7800
Description
KC-LINK 2220 5.1NF 650VDC C0G
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage - Rated :
650V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Capacitance :
5100 pF
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET CKC21C512MWGAC7800
KC-LINK 5100 pF 650V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C512MWGAC7800 Overview
A 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G, NP0.
CKC21C512MWGAC7800 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)