CKC21C512MCGAC7210
Mfr.Part #
CKC21C512MCGAC7210
Description
KC-LINK 2220 5.1NF 500VDC C0G
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Capacitance :
5100 pF
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
KEMET CKC21C512MCGAC7210
KC-LINK 5100 pF 500V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C512MCGAC7210 Overview
A program's size/dimension is 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) for this device.Its coefficient is C0G, NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CKC21C512MCGAC7210 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)