CKC21C333GWGACAUTO
Mfr.Part #
CKC21C333GWGACAUTO
Description
KC-LINK 2220 33NF 650VDC C0G
Applications :
Automotive
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
650V
Ratings :
AEC-Q200
Lead Spacing :
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Brand :
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Width :
5 mm
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Packaging :
Reel
Subcategory :
Capacitors
Height - Seated (Max) :
Termination :
Standard
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Class :
Class 1
Length :
5.7 mm
Series :
KC-LINK
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Capacitance :
0.033 µF
Dielectric :
C0G (NP0)
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Type :
Ceramic Capacitors
Product :
General Type MLCCs
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Type :
Commercial and Automotive Grade MLCCs
Qualification :
AEC-Q200
KEMET CKC21C333GWGACAUTO
KC-LINK 0.033 μF 650V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C333GWGACAUTO Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G, NP0.
CKC21C333GWGACAUTO Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)