CKC21C183KWGAC7210
Mfr.Part #
CKC21C183KWGAC7210
Description
KC-LINK 2220 18NF 650VDC C0G
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Capacitance :
0.018 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage - Rated :
650V
Thickness (Max) :
0.061" (1.55mm)
Tolerance :
±10%
Ratings :
KEMET CKC21C183KWGAC7210
KC-LINK 0.018 μF 650V Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C183KWGAC7210 Overview
A 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G, NP0.
CKC21C183KWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)