CKC21C183GWGAC7210
Mfr.Part #
CKC21C183GWGAC7210
Description
KC-LINK 2220 18NF 650VDC C0G
Capacitance :
0.018 µF
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
650V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Thickness (Max) :
0.061" (1.55mm)
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
KEMET CKC21C183GWGAC7210
KC-LINK 0.018 μF 650V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C183GWGAC7210 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
CKC21C183GWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)