CKC21C183GCGAC7800
Mfr.Part #
CKC21C183GCGAC7800
Description
KC-LINK 2220 18NF 500VDC C0G
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Capacitance :
0.018 µF
Thickness (Max) :
0.061" (1.55mm)
Voltage - Rated :
500V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
Failure Rate :
KEMET CKC21C183GCGAC7800
KC-LINK 0.018 μF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C183GCGAC7800 Overview
Programs on this device are of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G, NP0 being the highest temperature coefficient.
CKC21C183GCGAC7800 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)