CKC21C123MEGAC7800
Mfr.Part #
CKC21C123MEGAC7800
Description
KC-LINK 2220 12NF 1200VDC C0G
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Lead Spacing :
Capacitance :
0.012 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated :
1200V (1.2kV)
Failure Rate :
KEMET CKC21C123MEGAC7800
KC-LINK 0.012 μF 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C123MEGAC7800 Overview
This device's program size/dimension is 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
CKC21C123MEGAC7800 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)