CKC21C123KWGAC7210
Mfr.Part #
CKC21C123KWGAC7210
Description
KC-LINK 2220 12NF 650VDC C0G
Voltage - Rated :
650V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max) :
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Capacitance :
0.012 µF
Size / Dimension :
0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Ratings :
Tolerance :
±10%
C0G, NP0
KEMET CKC21C123KWGAC7210
KC-LINK 0.012 μF 650V Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
CKC21C123KWGAC7210 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
CKC21C123KWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)