CK45-R3DD681K-GRA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CK45-R3DD681K-GRA
Manufacturer
TDK Corporation
Description
CAP CER 680PF 2KV RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
0.00068μF
ECCN Code :
EAR99
Width :
5mm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature (Min) :
-25°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Characteristics Code :
R
HTS Code :
Surface Mount :
No
Temperature Coefficient :
-30/+15% ppm/°C
Negative Tolerance :
10%
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Pitch :
5mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Terminal Shape :
Wire
Multilayer :
No
Pbfree Code :
yes
Size Code :
Positive Tolerance :
10%
Length :
9.5mm
Height :
9.5mm
Datasheets
CK45-R3DD681K-GRA
Ceramic Ceramic Capacitor -30 +15% ppm C 0.00068muF