CK45-R3DD331K-VRA
Mfr.Part #
CK45-R3DD331K-VRA
Description
CAP CER 330PF 2KV RADIAL
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
R
Positive Tolerance :
10%
Operating Temperature (Min) :
-25°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Surface Mount :
No
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packing Method :
Tape
Width :
5mm
Terminal Pitch :
5mm
Temperature Coefficient :
-30/+15% ppm/°C
EAR99
Height :
7.5mm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Size Code :
Capacitance :
0.00033μF
Length :
7.5mm
Negative Tolerance :
10%
Datasheets
CK45-R3DD331K-VRA
Ceramic Ceramic Capacitor -30 +15% ppm C 0.00033muF