CK45-R3DD102KAGRA
Mfr.Part #
CK45-R3DD102KAGRA
Description
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
R
Packing Method :
Bulk
Terminal Shape :
Wire
Reference Standard :
AEC-Q200
Negative Tolerance :
10%
Width :
6mm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Positive Tolerance :
10%
Temperature Coefficient :
-30/+15% ppm/°C
Capacitance :
0.001μF
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature (Max) :
125°C
EAR99
Length :
12.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Height :
12.5mm
Datasheets
CK45-R3DD102KAGRA
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor -30 +15% ppm C 0.001muF