CK45-R3DD101KAVRA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CK45-R3DD101KAVRA
Manufacturer
TDK Corporation
Description
CAP CER 100PF 2KV RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Temperature Characteristics Code :
R
ECCN Code :
EAR99
Height :
6mm
Temperature Coefficient :
-30/+15% ppm/°C
Multilayer :
No
Number of Terminations :
2
Packing Method :
Tape
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Capacitance :
0.0001μF
Positive Tolerance :
10%
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
6mm
Terminal Shape :
Wire
Reference Standard :
AEC-Q200
Negative Tolerance :
10%
Width :
6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Operating Temperature (Max) :
125°C
Datasheets
CK45-R3DD101KAVRA
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor -30 +15% ppm C 0.0001muF