CK45-R3AD101K-GRA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CK45-R3AD101K-GRA
Manufacturer
TDK Corporation
Description
CAP CER 100PF 1KV RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height :
6mm
Operating Temperature (Min) :
-25°C
Width :
5mm
Capacitance :
0.0001μF
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature (Max) :
125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Temperature Coefficient :
-30/+15% ppm/°C
Surface Mount :
No
Multilayer :
No
Temperature Characteristics Code :
R
RoHS Status :
RoHS Compliant
Positive Tolerance :
10%
Terminal Pitch :
5mm
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Negative Tolerance :
10%
Length :
6mm
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
HTS Code :
Datasheets
CK45-R3AD101K-GRA
Ceramic Ceramic Capacitor -30 +15% ppm C 0.0001muF