CK45-E3AD472ZYGNA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CK45-E3AD472ZYGNA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Bulk
Capacitance :
4700pF
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Size / Dimension :
0.335Dia 8.50mm
Temperature Characteristics Code :
E
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Temperature Coefficient :
E
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Radial, Disc
Terminal Pitch :
5mm
Pbfree Code :
yes
Length :
8.5mm
Tolerance :
-20% +80%
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Published :
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
Surface Mount :
No
Width :
5mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Feature :
High Voltage
Contact Plating :
Tin
Series :
CK45
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Datasheets
CK45-E3AD472ZYGNA
TDK Corporation CK45-E3AD472ZYGNA
CK45 4700pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.335Dia 8.50mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc