CK45-B3DD681KYGNA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CK45-B3DD681KYGNA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 2KV RADIAL
Stock
603
In Stock :
603
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Package / Case :
Radial, Disc
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
No
Width :
5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Pitch :
5mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Packaging :
Bulk
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Feature :
High Voltage
Contact Plating :
Tin
Number of Terminations :
2
Size Code :
2620
Length :
6.5mm
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
B
Capacitance :
680pF
Published :
2013
Terminal Shape :
Wire
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Coefficient :
B
Multilayer :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Series :
CK45
Datasheets
CK45-B3DD681KYGNA
TDK Corporation CK45-B3DD681KYGNA
CK45 680pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% B 0.256Dia 6.50mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc