CK2125R15M-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CK2125R15M-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150NH 500MA 200MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Radiation Hardening :
No
Inductance :
150nH
Depth :
1.45mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
CK
Tolerance :
±20%
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Q @ Freq :
15 @ 25MHz
Core Material :
Ferrite
Packing Method :
Tape, Paper
Type :
Multilayer
Frequency - Self Resonant :
200MHz
Halogen Free :
Halogen Free
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current Rating :
500mA
HTS Code :
Test Frequency :
25MHz
Lead Free :
Lead Free
Shielding :
No
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
DC Current :
500mA
Q Factor :
15
Max DC Current :
500mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Height :
1.2446mm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Functions :
1
Datasheets
CK2125R15M-T
TAIYO YUDEN CK2125R15M-T
CK2125R15M-T datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD