CIR06LCF-24-28PZ
Mfr.Part #
CIR06LCF-24-28PZ
Description
CONN PLUG MALE 24P SOLDER CUP
Orientation :
Z
Number of Positions :
24
Termination :
Solder Cup
Free Hanging (In-Line)
Brand :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200VAC 250VDC
Current Rating (Amps) :
13A
Voltage Rating :
200VAC, 250VDC
Base Product Number :
CIR06
Datasheets
CIR06LCF-24-28PZ
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 24 Positions Solder Cup Silver Olive Drab Cadmium Bulk Z Bayonet Lock