CIR06CFZ-24-28P
Mfr.Part #
CIR06CFZ-24-28P
Description
CONN PLUG MALE 24P SOLDER CUP
Voltage - Rated :
200VAC 250VDC
Cable Opening :
Brand :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Feature :
Number of Positions :
24
Current Rating (Amps) :
13A
Voltage Rating :
200VAC, 250VDC
Termination :
Solder Cup
Datasheets
CIR06CFZ-24-28P
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 24 Positions Solder Cup Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock