CIM21U800NE
Mfr.Part #
CIM21U800NE
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FERRITE BEAD 80 OHM 0805 1LN
Ferrite Beads and Chips
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Lines :
1
Impedance @ Frequency :
80Ohms @ 100MHz
Length :
2.0066mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Cut Tape (CT)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating (Max) :
900mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.2446mm
Height :
1.0922mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height (Max) :
0.043 1.10mm
Series :
CIM21
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) (Max) :
100MOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Datasheets
CIM21U800NE
Samsung Electro-Mechanics CIM21U800NE
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN