CIM21U202NE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIM21U202NE
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 2 KOHM 0805 1LN
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height (Max) :
0.043 (1.09mm)
Filter Type :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency :
2 kOhms @ 70MHz
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) (Max) :
700 mOhm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
CIM21
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.24mm)
Number of Lines :
1
Ratings :
Current Rating (Max) :
300mA
Product Status :
Obsolete
Datasheets
CIM21U202NE
Samsung Electro-Mechanics CIM21U202NE
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN