CIM21U151NE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIM21U151NE
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 150 OHM 0805 1LN
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
CIM21
Number of Lines :
1
Height (Max) :
0.043 (1.09mm)
Impedance @ Frequency :
150 Ohms @ 100MHz
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.24mm)
Filter Type :
Current Rating (Max) :
600mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
150 mOhm
Datasheets
CIM21U151NE
Samsung Electro-Mechanics CIM21U151NE
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN