CIL10J2R2KNC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIL10J2R2KNC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Description
FIXED IND 2.2UH 15MA 1.15OHM SMD
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
10%
Depth :
950μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
Inductance :
2.2 µH
Type :
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
Max DC Current :
15mA
Q @ Freq :
35 @ 10MHz
Height :
950μm
Radiation Hardening :
No
Length :
1.75mm
Current - Saturation :
Material - Core :
Ferrite
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Series :
CIL10
Current Rating :
15mA
DC Current :
15mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) :
0.037 (0.95mm)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR) :
1.15 Ohm Max
DC Resistance (DCR) - Parallel :
1.15Ohm
Inductance Frequency - Test :
10MHz
Shielding :
Shielded
Test Frequency :
10MHz
Features :
Datasheets
CIL10J2R2KNC
Samsung Electro-Mechanics CIL10J2R2KNC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD