CIH10T12NJNC
Mfr.Part #
CIH10T12NJNC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12NH 600MA 280MOHM SMD
Stock
114
In Stock :
114
Unshielded
Series :
CIH10T
Military Standard :
Not
Max DC Current :
600mA
Inductance :
12nH
DC Current :
600mA
Test Frequency :
100MHz
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Current Rating :
600mA
Core Material :
Ceramic
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6002mm
Published :
2008
Conductor Material :
Silver
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
787.4μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
950μm
Type :
Multilayer
Depth :
950μm
Frequency - Self Resonant :
2.6GHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
600mA
Case Code (Imperial) :
0603
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CIH10T12NJNC
Samsung Electro-Mechanics CIH10T12NJNC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD