CIH02T3N8BNC
Mfr.Part #
CIH02T3N8BNC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.8NH 180MA 1.1OHM SMD
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Current - Saturation :
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
1.1 Ohm Max
Material - Core :
Features :
Inductance :
3.8nH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Current Rating :
180mA
Supplier Device Package :
Type :
Multilayer
Series :
CIH02T
Height - Seated (Max) :
0.009 (0.22mm)
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
2 @ 100MHz
Tolerance :
±0.1nH
Datasheets
CIH02T3N8BNC
Samsung Electro-Mechanics CIH02T3N8BNC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD